Home • Nieuws • Agenda • Van Haersmasingel 40 • 9062 GC Oenkerk • info@vctrynwalden.nl • Contact
Normaal gesproken typt de reporter van dienst op zondagochtend graag zijn wedstrijdverslag. Het is nu maandagavond en uw reporter begint maar eens aan zijn epistel. Waarom vraagt u zich af? Omdat het vertoonde spelbeeld van zaterdag tegen V.V. Dokkum de reporter niet bepaald veel motivatie gaf.
Op voorhand leek het een mooie zaterdag te gaan worden. Het tweede van VC Trynwâlden won met 2-0 van SC Kootstertille 2 en greep daarmee de koppositie in de reserve 3e klasse. VC Trynwâlden 1 was nog de koploper van de 4e klasse C. De selectie nam het op tegen V.V. Dokkum dat twee punten minder had dan VCT. Al vanaf minuut één werd duidelijk dat het wel eens helemaal niet zo’n mooie zaterdag kon gaan worden. V.V. Dokkum zakte in en liet VC Trynwâlden aan de bal, het spel maken. Normaal gesproken weten de mannen van Stefan Knobbe wel raad met deze speelwijze. Vandaag was dat niet het geval. Wanneer de bal over de middellijn werd gespeeld, zette V.V. Dokkum uitermate gedisciplineerd druk en werden de felle duels niet geschroomd. Duidelijk was dat de mannen uit de Bonifatiusstad vandaag met het mes tussen de tanden voor elke bal vochten. Deze beleving was bij VCT niet terug te zien. De belangrijke ‘’tweede’’ bal werd telkens verloren.
Toch kreeg VCT tegen de verhoudingen in een kans. Het was de sterke Jehannes Hiemstra die zich op de 16 meter knap vrij wist te spelen. Helaas miste zijn schot kracht, waardoor keeper Justin Zijlstra de bal vrij eenvoudig weg wist te werken. Aan de andere kant was het keeper Sander Dijkstra die rond het half uur een vrije trap uit de kruising tikte. In de 40e minuut was Dijkstra echter kansloos. Nadat VCT voor de zoveelste keer balverlies op het middenveld leed, kwam spits Patrick van der Velde na een knappe actie van Durk van der Veen 1 op 1 met Dijkstra. Van der Velde zijn schot spatte uiteen op de paal. Daarna kwam de bal terecht bij van der Veen, die de bal in tweede instantie alsnog binnenschoot: 0-1.
Zo gingen we rusten met een terechte 0-1. Er moest na de rust uit een ander vaatje getapt worden, wilde men hier nog een resultaat behalen. Daar was in de tweede helft helaas geen sprake van. Wederom was het V.V. Dokkum dat de grootste kansen kreeg. Mede door goed keeperswerk en doordat de scherpte in de afronding bij V.V. Dokkum ontbrak, bleef VCT in leven. Werd het dan net zoals de laatste twee weken een zinderende slotfase? Nee, V.V. Dokkum gaf achterin niks weg en zo eindigde de wedstrijd in 0-1. De mannen van V.V. Dokkum waren hier zo blij mee dat men in Dokkum de platte kar al had besteld in de veronderstelling dat het kampioenschap binnen was.
De druiven waren zuur voor VCT. Waar de eerste periode uitstekend werd gevoetbald, is het zo dat VCT na drie wedstrijden in de tweede periode twee punten heeft. Gelukkig is er komende zaterdag nog een kans om niet met een kater aan feestdagen te beginnen. Volgende week wacht V.V. Kootstertille. Er wordt om 14:00 uur al afgetrapt in Kootstertille. Kom op tijd, want vol = vol en te laat = te laat!